Energetyka

Energa. Biznes sprzedaży energii wymaga cyfryzacji i redukcji kosztów

Koncern inwestuje w systemy informatyczne i majątek oświetleniowy.
Foto: materiały prasowe

W najbliższych latach strategicznym celem grupy Energa w biznesie sprzedaży energii będzie przeprowadzenie gruntownego programu cyfryzacji i redukcji kosztów, który ma przełożyć się na zwiększenie skonsolidowanej EBITDA. W szczególności planowane są m.in. przedsięwzięcia ukierunkowane na obniżenie operacyjnych kosztów działalności oraz wdrożenie programu doskonałości sprzedaży. Dzięki budowie atrakcyjnej oferty łączącej szereg produktów okołoenergetycznych i paliwowych koncern chce też zwiększyć przychody. Ponadto rozwija usługi związane z elektromobilnością, przeprowadza ekspansję na rynku energetyki rozproszonej i usług ESCO (usługi przyczyniające się do poprawy efektywności energetycznej) oraz modernizuje majątek sieciowy w obszarze oświetlenia.

– W rozwoju biznesu sprzedaży znaczenie ma przede wszystkim integracja Energi z grupą Orlen i wynikające z tej synergii korzyści. Przykładem mogą tutaj być m.in działania w zakresie rozbudowy sieci infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych – przekonuje Krzysztof Kopeć, dyrektor biura prasowego Energi. Dodaje, że stacje ładowania pojazdów elektrycznych zależnej firmy Energa Obrót oraz stacje ładowania pojazdów na słupach oświetleniowych oferowanych przez Energę Oświetlenie dołączają do sieci Orlen Charge. Dzięki temu po skonfigurowaniu nowych urządzeń będzie ona obejmować łącznie ponad 400 obiektów. Tym samym grupa Orlen stanie się liderem elektromobilności w Polsce pod względem infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.