Energetyka

APS Energia. Etap testowania prototypu rozpoczęty

– Liczymy na 20-proc. wzrost przychodów względem ubiegłego roku – powiedział w rozmowie z „Parkietem" Piotr Szewczyk, prezes APS. Jego zdaniem szanse na taką poprawę w tym roku są duże. Liczba zamówień pozyskanych przez spółkę jest na tyle wysoka, że firma może mieć problem z realizacją wszystkich zleceń.
Foto: materiały prasowe

Według zapowiedzi APS w II połowie roku skupi się na inwestycjach dotyczących badań i rozwoju. Firma przeznaczy na ten cel kilka milionów złotych. Głównie będą to projekty związane z trakcją i przetwornicami statycznymi oraz napędowymi dla kolei i tramwajów. – Mamy już gotowy prototyp urządzenia napędowego i rozpoczynamy etap testów – twierdzi Szewczyk. Pierwsza sprzedaż urządzeń może rozpocząć się w I połowie 2020 r.

Zgodnie z opracowaną strategią do 2021 r. firma chce rozwinąć działalność związaną z trakcją jezdną, stacjami ładowania i serwisem. – We wszystkich dziedzinach możemy zdecydowanie zwiększyć sprzedaż – zapowiada prezes. Szczególne nadzieje APS wiąże z magazynami energii, dla których w strukturach firmy powstał specjalny oddział zajmujący się jedynie tym rodzajem działalności.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.