Energetyka

Photon Energy: Cel na przyszły rok w zasięgu

Zajmujący się fotowoltaiką Photon Energy planuje budowę kolejnych elektrowni na Węgrzech i jest na dobrej drodze do zrealizowania celu, jakim jest posiadanie w tym kraju 75 MWp mocy elektrowni na koniec 2021 r. Przez ostatni rok notowania spółki na NewConnect wzrosły o ponad 150 proc., do 4,7 zł.
Foto: Adobestock

Firma z siedzibą w Holandii poprzez swoją spółkę zależną planuje realizację kolejnych elektrowni na Węgrzech.

„Projekt Kunszentmárton II (1,4 MWp) jest już gotowy do budowy i rozpoczęte zostały wstępne prace (informacja w tym zakresie pojawi się w kolejnym raporcie miesięcznym). Projekt Püspökladány (14,2 MWp) jest jeszcze w trakcie przygotowania, ale plan zakłada, że będzie gotowy do budowy do końca I kwartału 2020 r." – tłumaczy spółka w komunikacie. Wszystkie te projekty według planów powinny się zakończyć w tym roku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.