Energetyka

Drobni akcjonariusze Elektrimu gotowi do rozmów o sprzedaży akcji

Powrót do przerwanych w 2017 roku rozmów proponują Zygmuntowi Solorzowi inwestorzy posiadający około 5 proc. akcji holdingu kontrolowanego przez miliardera. Jakie mają argumenty?

Zygmunt Solorz, założyciel Polsatu.

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Umowy Cyfrowego Polsatu upoważniające tę grupę do nabycia aktywów energetycznych Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin i deweloperskiej grupy Port Praski obudziły nowe nadzieje w drobnych udziałowcach Elektrimu. Wystąpili do Zygmunta Solorza, który kontroluje Elektrim, z propozycją rokowań warunków sprzedaży ich około 5-proc. pakietu akcji. Czekają na odpowiedź.

Ile za akcję

O kroku inwestorów poinformował nas Daniel Olechnowicz, przewodniczący porozumienia akcjonariuszy Elektrimu (tzw. PAE). „Mamy nadzieję, że ostatnie pomyślne dla spółki uwarunkowania mogłyby nieco zbliżyć stanowiska stron w kwestii szacowanej wartości spółki. Dlatego też proponujemy powrót do rozmów przerwanych w lipcu 2017 r." – napisał w e-mailu. Nie chciał zdradzić oczekiwań PAE. Tłumaczy, że ma na względzie interes obu stron.

- Akcjonariusze mniejszościowi otrzymali propozycję, której nie przyjęli – odpowiedział Tomasz Matwiejczuk, rzecznik Zygmunta Solorza m.in. na pytanie, czy miliarder weźmie udział w rozmowach.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.