REKLAMA
REKLAMA

Crowdfunding

Browary kraftowe. Płyną miliony złotych z crowdfundingu

Browary kraftowe poczuły smak pieniędzy i coraz chętniej organizują zbiórki za pośrednictwem crowdfundingu, zwłaszcza na budowę własnych zakładów.
Foto: Fotorzepa, Danuta Matloch

W zakończonej właśnie zbiórce Mazurska Manufaktura nie zebrała wymarzonych 4 mln zł na portalu BeesFund, muszą jej wystarczyć 2,5 mln zł od 1008 chętnych, na pociechę jednak zostaje znany akcjonariusz – 400 tys. zł zainwestowała w spółkę Magda Gessler i obecnie jest ambasadorką akcji. Manufaktura chce przywrócić znaną niegdyś markę piwa Jurand.

To kolejna zbiórka na browar w tym roku; największe szanse na osiągnięcie celu maksymalnego pułapu zbiórek, czyli 4 mln zł, ma browar Pinta. „Dzięki kampanii crowdfundingowej razem zbudujemy browar, który kompleksowo wypełni niszę na rynku – piwa starzone w drewnianych beczkach, piwa dzikie i kwaśne style, piwne eksperymenty – tego oczekują koneserzy" – informuje Pinta w swoim prospekcie. Idzie jej zdecydowanie lepiej niż Manufakturze, może dlatego, że to znany gracz na rynku kraftów. Na portalu Crowdway browar zebrał już 3,9 mln zł, czas zbiórki został przedłużony do końca lipca. O życzliwość portfeli walczy też jeszcze browar Brokreacja, któremu za dużo się nie udało, z 4 mln zł w chwili pisania artykułu miał jedynie 404,7 tys., a zbiórka skończyła się w środę o północy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Tylko teraz: kwartalna e-prenumerata Parkietu aż 30% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA