REKLAMA
REKLAMA

Chemia

Grupa Azoty zwiększy produkcję tworzyw

Instalacje powstałe kosztem ok. 100 mln zł pozwolą na wytwarzanie zaawansowanych produktów i osiąganie wyższych marż niż dotychczas.

Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty, dąży do tego, aby koncern produkował coraz więcej zaawansowanych i nowoczesnych tworzyw sztucznych.

Foto: materiały prasowe

Grupa Azoty Compounding, firma zależna od Grupy Azoty, uruchomiła w Tarnowie nową wytwórnię tzw. tworzyw modyfikowanych o mocy 50 tys. ton rocznie. Są to wyroby powstałe z przetwarzania produkowanego już w koncernie poliamidu oraz innych tworzyw sztucznych, wykorzystywane m.in. w branży motoryzacyjnej, przemyśle maszynowym, w budownictwie, elektronice i produkcji artykułów gospodarstwa domowego.

Szersza oferta

– To inwestycja, która wpisuje się w realizowaną od lat przez Grupę Azoty strategię przesuwania się od prostych produktów syntezy chemicznej do zaawansowanych i nowoczesnych materiałów, pozwalających lepiej zaspokajać potrzeby innowacyjnej gospodarki. Dzięki niej będziemy mogli realizować dużo większe i bardziej wymagające projekty, odpowiadając na zapotrzebowanie naszych klientów na specjalistyczne tworzywa – mówi Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA