REKLAMA
REKLAMA

Chemia

Ciech. Wzrośnie produkcja sody

Produkcja sody, która zapewnia grupie Ciech większość przychodów, ma być znacznie bardziej dochodowa niż dotychczas.
Foto: materiały prasowe

Wszystko za sprawą inwestycji w nowoczesne technologie i optymalizację produkcji. – Takie rozwiązania jak sieci neuronowe i uczenie maszynowe pozwalają wydajnie projektować procesy, sterować nimi, a nawet zapobiegać awariom. Dzięki współpracy z NCBiR oraz najlepszymi firmami technologicznymi jesteśmy w stanie testować rozwiązania na najwyższym światowym poziomie, które realnie przełożą się na wzrost efektywności produkcji i wyniki grupy – mówi Mirosław Skowron, członek zarządu Ciechu.

Spółka realizuje m.in. projekt, który ma jej umożliwiać ocenę stanu urządzeń na liniach produkcyjnych i tym samym zapewnić maksymalnie płynną pracę maszyn. To powinno zwiększyć efektywność produkcji. Wartość inwestycji realizowanej w tym zakresie w zakładzie w Inowrocławiu wynosi około 10 mln zł, z czego prawie 5 mln zł to wsparcie z NCBiR. Kolejny projekt dotyczy optymalizacji produkcji sody przy wykorzystaniu m.in. modelu opartego na tzw. sieciach neuronowych. Dzięki niemu powinna się zwiększyć płynność i wydajność produkcji przy jednoczesnym zwiększeniu przewidywalności pracy całej instalacji i poprawie wskaźników zużycia używanych surowców. Z kolei w zakładach sodowych grupy Ciech w niemieckim Stassfurcie planowane jest wdrożenie tzw. advanced proces control, czyli automatycznej zmiany parametrów produkcji przez komputer w celu zwiększenia wydajności.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA