REKLAMA
REKLAMA

Chemia

Ciech: Rusza reorganizacja grupy

Zarząd Ciechu przyjął plan reorganizacji grupy kapitałowej, który zakłada wydzielenie podmiotów w formie spółek zależnych działających obecnie w siedmiu podstawowych dziedzinach.
Foto: materiały prasowe

Chodzi o działy o nazwach: soda, sól, agro, żywice, krzemiany, opakowania oraz pianki. W nowym układzie Ciech ma się stać spółką holdingową, odpowiedzialną m.in. za definiowanie strategii, zarówno całej grupy, i jak i jej poszczególnych jednostek biznesowych.

Chemiczna firma przypomina, że obecnie podstawową działalnością biznesową, czyli krajową produkcją sody i soli, zajmuje się Ciech Soda Polska. W Rumunii za produkcję sody i krzemianów odpowiada Ciech Soda Romania, a w Niemczech za wytwarzanie sody kalcynowanej i oczyszczonej firma Ciech Soda Deutschland. Ponadto Ciech Sarzyna zajmuje się produkcją żywic i środków ochrony roślin, Ciech Vitrosilicon wytwarzaniem krzemianów i opakowań szklanych, a Ciech Pianki – produkcją pianek poliuretanowych. Wreszcie przejęte w ubiegłym roku hiszpańskie przedsiębiorstwo Proplan dystrybuuje na trzech kontynentach środki ochrony roślin.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA