Chemia

Plast-Box. Kluczowe dostawy

Według Plast-Boksu rozprzestrzeniający się koronawirus może mieć wpływ na przyszłe wyniki grupy, w tym zwłaszcza działalność jej trzech zakładów produkcyjnych.
Foto: materiały prasowe

Z punktu widzenia zaopatrzenia w surowce i materiały produkcyjne, kluczowe jest zapewnienie dostaw polipropylenów, polietylenów i polistyrenów. Zarząd ryzyko to stara się ograniczyć poprzez możliwie najszerszą dywersyfikację źródeł zaopatrzenia. Z tego też względu surowce nabywane są zarówno na Bliskim Wschodzie (Arabia Saudyjska), jak i w Europie (Niemcy, Holandia, Słowacja, Austria i Polska). Ponadto firma dba, aby poziom zapasów pozwalał na nieprzerwaną produkcję przez miesiąc. Plast-Box zapewnia, że dziś łańcuchy dostaw nie są przerwane.

Obecnie nie ma też większych problemów z realizacją dostaw wyprodukowanych przez grupę opakowań. Niezależnie od tego również sprzedaż jest dywersyfikowana pod względem branżowym, produktowym i geograficznym. Zarząd zauważa, że wpływ koronawirusa na zamówienia, przychody i opóźnienia w płatnościach jest dziś niezauważalny. Z drugiej strony nie wyklucza ryzyka spadku sprzedaży, ponieważ nie posiada wiedzy, czy i kiedy mogą wystąpić ograniczenia lub wyłączania produkcji czy wstrzymania obsługi magazynów u odbiorców. Plast-Box zanotował w ubiegłym roku 213,1 mln zł skonsolidowanych przychodów i 8,8 mln zł czystego zarobku. Oba wyniki wzrosły odpowiednio o 24,3 proc. i 357,5 proc. TRF

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.