Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Amica, Atal i JSW

Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

1. Amica nie może znaleźć dna trendu

Foto: GG Parkiet

Od czerwca cena akcji producenta sprzętu AGD porusza się w trendzie spadkowym, a od października na wykresie aktywny jest sygnał sprzedaży wynikający z przecięcia średnich z 50 i 200 sesji (krzyż śmierci). W minionym tygodniu cena wyznaczyła nowy dołek trendu 109,6 zł, co stanowi klasyczny sygnał jego kontynuacji. Oscylatory RSI i MACD poruszają się horyzontalnie, co daje jeszcze przestrzeń do zniżek w ramach obecnej fali. Średnia z 50 sesji, położona obecnie przy 123 zł, stanowi najbliższy opór techniczny.

2. Atal z krzyżem śmierci na wykresie

Foto: GG Parkiet

Od sierpnia notowania akcji dewelopera poruszają się w trendzie spadkowym. Początkowo była to faza korekty hossy, ale po przebiciu średniej z 200 sesji można mówić o przesileniu. Wprawdzie w ostatnim czasie cena wróciła do średniej, ale nie może jej przebić, co sugeruje, że jest to klasyczny retest oporu. Średnia z 50 sesji przebiła w dół 200-sesyjną (krzyż śmierci), co wspiera stronę podażową. Jeśli wsparcie 41,6 zł pęknie (dołek trendu), będzie to sygnał kontynuacji spadku. Najbliższy opór znajduje się natomiast przy 50 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.