Byki i niedźwiedzie tygodnia

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Adobestock

1. Ostatnia deska ratunku dla Eurocashu w jesiennym dołku z poprzedniego roku

Foto: GG Parkiet

Walory Eurocashu, spółki zajmującej się handlem hurtowym oraz detalicznym, od dłuższego czasu pozostają w trendzie spadkowym i jak na razie nie widać bodźców, które miałyby odmienić nastawienie inwestorów do walorów tej grupy. W ostatnich dniach notowania poddają się przyspieszonej linii trendu spadkowego. Ostatnim wsparciem pozostaje dołek z jesieni poprzedniego roku, czyli tuż powyżej 11 zł. Układ świec z ostatnich tygodni podpowiada, że inwestorzy po niewielkich zwyżkach z chęcią pozbywają się akcji Eurocashu.

2. KGHM cofa się pod presją korekty notowań miedzi

Foto: GG Parkiet

Kurs KGHM Polskiej Miedzi na początku maja pukał do poziomu 230 zł, jednak od tamtego czasu stopniowo zniżkuje. Oczywiście nastawienie do spółki w dużym stopniu zależy od notowań surowców, przede wszystkim miedzi. W październiku cena surowca skoczyła w okolice tegorocznych maksimów, jednak zaraz potem nastąpił odwrót. Ruch ten odbija się na notowaniach KGHM. Popyt nie utrzymał pułapu ponad 170 zł. To nie przypadek, bo w tych okolicach wypadł dołek w sierpniu. Następnie obserwowaliśmy cofnięcie w okolice 160 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.