Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Allegro, JSW i Rainbow Tours

Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała

1. Allegro z krzyżem śmierci i widmem dołka

Foto: GG Parkiet

Wakacyjna niemoc przy 75 zł (podwójny szczyt) okazała się prorocza dla właściciela platformy handlowej. Od początku września cena wyraźnie zniżkuje i w minionym tygodniu dotarła już do 50 zł. Do historycznego minimum brakuje więc 90 gr. Co gorsza, skala wyprzedaży jest tak duża, że średnia z 50 sesji przebiła w dół średnią z 200 sesji, tworząc formację krzyża śmierci. Ostatniej fali spadków towarzyszył podwyższony wolumen, co zwiększa ryzyko pogłębienia przeceny. Przebicie 49,1 zł będzie sygnałem kontynuacji trendu spadkowego.

2. JSW z podwójnym szczytem na wykresie

Foto: GG Parkiet

Okrągły poziom 60 zł okazuje się, przynajmniej na razie, silnym oporem dla węglowej spółki. Dwie próby ataku skończyły się wyraźnym cofnięciem, przez co na wykresie powstaje spadkowa formacja podwójnego szczytu. Warto zauważyć, że linię sygnalną wyznacza dołek szczyty oddzielający. Jest on położony przy 47,41 zł. W tej okolicy przebiega też średnia z 50 sesji, więc mamy kumulację silnych wsparć. Dopóki ta bariera nie pęknie, dopóty JSW jest bezpieczna. Jeśli jednak spadek zacznie się pogłębiać, warto obserwować zachowanie ceny przy wspomnianej barierze.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.