Byki i niedźwiedzie tygodnia

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Adobestock

1. Allegro wraca na spadkową ścieżkę

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji właściciela platformy handlowej nie przebił się w wakacje przez strefę oporu 70–75 zł. W efekcie cena zaczęła zniżkować i we wrześniu pękło wsparcie 61,5 zł, wyznaczone przez lokalny, sierpniowy dołek. W piątek kurs spadał w porywach do 57,19 zł. To najniższy poziom od ponad trzech miesięcy. Skala spadku jest tak duża, że średnia z 50 sesji zaczęła zniżkować i przebiła 200-sesyjną, tworząc formację krzyża śmierci. Na horyzoncie pojawia się więc majowy dołek przy 50 zł, będący najniższym poziomem w giełdowej historii Allegro.

2. Rafako z krzyżem śmierci na wykresie

Foto: GG Parkiet

Producent kotłów nie skorzystał zbytnio na tegorocznej hossie. Od marca bowiem notowania akcji poruszały się w konsolidacji między 1,6 i 1,15 zł. We wrześniu cena wybiła się dołem, a w minionym tygodniu zeszła poniżej 1 zł. Skala spadku jest tak duża, że średnie z 50 i 200 sesji utworzyły krzyż śmierci. Wybicie i formacja to dwa silne sygnały sprzedaży. Z szerokości konsolidacji wynika, że cena może spaść nawet do 0,7 zł. Okolica 1,15 zł pozostaje oporem i dopóki nie zostanie on pokonany, dopóty obowiązuje spadkowy scenariusz.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.