Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Agora, PGNiG i CCC

Aktualizacja danych: 18.09.2020, godz. 11.00
Foto: Adobestock

1. Agora testuje marcowe minimum

Foto: GG Parkiet

Od lipca kurs akcji przedstawiciela branży mediów jest w trendzie spadkowym. W dwa i pół miesiąca został zniesiony dorobek wiosennego odbicia. W minionym tygodnia cena dotarła do 6,3 zł, a więc znalazła się poniżej minimum z 12 marca. Tym samym kurs wszedł do długoterminowej strefy wsparcia, rozciągającej się od 5,3 zł do 6,3 zł. Z jednej strony może to stanowić argument za odbiciem, ale z drugiej pokaże realną siłę byków. Jeśli skapitulują, na wykresie Agory może się utrwalić układ spadkowy.

2. PGNiG opuszcza dołem konsolidację

Foto: GG Parkiet

Notowania akcji paliwowej spółki od połowy lipca poruszały się w wąskiej konsolidacji między 5,4 zł i 5 zł. Ruch boczny tak się przedłużył, że w ostatnim czasie cena znalazła się poniżej średniej kroczącej z 50 sesji, a w czwartek przebiła dolną granicę konsolidacji. Mamy więc wstępny sygnał zmiany średnioterminowego trendu. RSI(14) i MACD nie są jeszcze w strefach wyprzedania, więc kontynuacja spadku wydaje się całkiem realna. Najbliższe wsparcia wyznaczają średnie kroczące ze 100 (4,69 zł) i 200 sesji (4,15 zł).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.