Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Biomed Lublin, mBank i PlayWay

Aktualizacja danych: 11.09.2020, godz. 13.00
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

1. Biomed Lublin razi relatywną słabością

Foto: GG Parkiet

Najsłabszym podmiotem na GPW we wrześniu jest na razie producent leków. Od początku miesiąca jego akcje potaniały o ponad 35 proc. Kurs przebił się przez średnią kroczącą z 50 sesji (17,3 zł) i zatrzymał na 100-sesyjnej (12 zł). Ostatnim spadkom towarzyszył podwyższony wolumen, co świadczy o rosnącej sile podaży. Przy zmienności, jaką Biomed utrzymuje od marca można powiedzieć, że wciąż trwa faza korekty trendu, niemniej jej skala jest niepokojąca. Zejście poniżej 12 zł może skutkować ruchem do dziennej dwusetki (6,14 zł).

2. mBank wyznaczył nowy dołek bessy

Foto: GG Parkiet

Sektor bankowy wciąż należy do najsłabszych ogniw warszawskiego parkietu. Dobrym tego przykładem jest zachowanie notowań mBanku. Kurs spadł w minionym tygodniu poniżej majowego dna (180 zł) i w porywach dotarł do 167,9 zł. To najniższy poziom od 11 lat. I choć w piątek kurs wrócił nad 180 zł, to sekwencja coraz niższych minimów w bessie jest zachowana. Ewentualne korekty wzrostowe może ograniczać opór przy 210 zł. Pokonanie dołka z minionego tygodnia będzie natomiast sygnałem kontynuacji trendu spadkowego.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.