Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: JSW, Wielton i ZE PAK

Foto: Adobestock

1. JSW na poziomach najwyższych od dwóch lat

Foto: GG Parkiet

Węglowa spółka to jak na razie jeden z wrześniowych hitów. Akcje podrożały od początku miesiąca o prawie 30 proc. Fala wzrostowa zaczęła się od testu strefy wsparcia wyznaczonej przez obszar między średnimi z 50 i 200 sesji. Popyt wykorzystał moment i wyprowadził kontrę na wyraźnie podwyższonych obrotach. W minionym tygodniu cena przebiła szczyt hossy z lutego 42,16 zł i dotarła do 53,3 zł. To najwyższy poziom od dwóch lat. Kurs kontynuuje hossę, a z układu najbliższych oporów wynika, że celem jest strefa 60–70 zł.

2. Wielton wraca do układu wzrostowego

Foto: GG Parkiet

Notowania akcji producenta przyczep i naczep „przysnęły" w wakacje, oscylując w wąskim paśmie wahań wzdłuż 10,5 zł i średniej kroczącej z 50 sesji. Cena utworzyła formację bazy, którą opuściła górą na początku września. Wybiciu towarzyszyły podwyższone obroty, co zwiększa wiarygodność sygnału. A jest to sygnał kontynuacji długoterminowego trendu wzrostowego. Dodatkowo potwierdził go MACD zakręcający w górę nad linią 0. Strefa 13–14 zł stanowi teraz pasmo oporowe. Najbliższym wsparciem pozostaje natomiast średnia 50-sesyjna.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.