Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Asseco SEE, Dom Development i Setanta

Foto: Adobestock

1. Asseco SEE konsekwentnie na północ

Foto: GG Parkiet

Notowania akcji informatycznej spółki poruszają się w długoterminowym trendzie wzrostowym. W tym roku trend ma książkowy przebieg – nowe dołki i szczyty wyznaczane są z wyraźną regularnością. Od początku stycznia akcje podrożały już o 71 proc. Silne, ruchome wsparcie stanowi średnia krocząca z 50 sesji, znajdująca się obecnie na poziomie 17,5 zł. W piątkowe popołudnie kurs rósł w porywach do 19 zł, co jest nowym historycznym maksimum. Byki wspiera MACD, który zakręcił w górę nad poziomem 0 i układ linii +DI/-DI/ADX.

2. Dom Development najwyżej od 12 lat

Foto: GG Parkiet

Deweloper należy do nielicznego na naszym rynku grona spółek, które w tym roku wykazują się dużą siłą relatywną względem rynku. Jego akcje podrożały od stycznia o 50 proc., podczas gdy WIG jest 1,7 proc. na minusie. W I tygodniu września spółka potwierdziła swoją moc. Kurs poszedł w górę o 4,4 proc. i dotarł do poziomu 84,8 zł. To najwyższa wycena od 12 lat. W tym roku bardzo silnym wsparciem dla notowań jest średnia z 50 sesji. Już trzy razy blokowała fale spadkowe. Obecnie przebiega ona na poziomie 78 zł i tu jest najbliższe wsparcie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.