Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Mirbud, Kruk i Mercator

Aktualizacja danych: 4.09.2020, godz. 10.30
Foto: Adobestock

1. Notowania Mirbudu najwyżej od dziewięciu lat

Foto: GG Parkiet

Od marcowego dołka akcje budowlanej spółki podrożały trzykrotnie. W minionym tygodniu kurs dotarł do 2,5 zł, a więc znalazł się najwyżej od dziewięciu lat. Cena utrzymuje się powyżej wstęgi średnich (50-, 100-, 200-sesyjna). Czwartkowa świeca z długim górnym cieniem oraz wykupienie sygnalizowane przez MACD i RSI(14) zwiększają ryzyko korekty. Silne wsparcie jest przy 1,72 zł, gdzie nakładają się średnia z 50 sesji i ostatni lokalny szczyt. 10 gr niżej jest linia trendu i dopóki nie zostanie przełamana, dopóty obowiązuje scenariusz wzrostowy.

2. Kruk ze złotym krzyżem na wykresie

Foto: GG Parkiet

Akcje windykacyjnej spółki podrożały od marca już o ponad 100 proc. W minionym tygodniu notowania podeszły pod 160 zł, co oznacza, że przełamana została linia długoterminowego trendu spadkowego (przy 140 zł). Mamy więc wstępny sygnał przesilenia w szerokim horyzoncie czasowym, potwierdzony złotym krzyżem na średnich z 50 i 200 sesji. W piątek doszło do ponownego testu wspomnianej linii. Jeśli zakończy się odbiciem, zwiększą się szanse ruchu powyżej 160 zł. Byki wspiera zawracający w górę nad 0 MACD i „wychłodzony" RSI(14).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.