Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: BNP Paribas, Lotos i Rainbow Tours

Aktualizacja danych: 4.09.2020, godz. 10.30
Foto: Adobestock

1. BNP Paribas wybił się dołem z konsolidacji

Foto: GG Parkiet

Sektor bankowy nadal wykazuje relatywną słabość względem szerokiego rynku, a reprezentujący go WIG porusza się horyzontalnie i zmierza do marcowego dołka. Ten ostatni został już przebity przez niektórych przedstawicieli branży, w tym m.in. BNP Paribas. W piątek kurs oscylował przy 41,6 zł, a więc był najniżej od dwóch lat. Zejście na nowe minimum przy spadających średnich kroczących z 50, 100 i 200 sesji, a także zawracającym w dół MACD, zapowiada pogłębienie przeceny. Najbliższe wsparcie wyznacza długoterminowy dołek przy 37,7 zł.

2. Lotos poniżej marcowego dołka

Foto: GG Parkiet

Mimo marcowo-kwietniowego odbicia kurs akcji paliwowej spółki nie zdołał przebić linii bessy. W efekcie od czerwca trwa powolne osuwanie się notowań, które w ostatnich tygodniach zwiększyło dynamikę. W środę kurs dotarł do 37,42 zł, a więc znalazł się poniżej marcowego dna. Atak na dołek zwiększa ryzyko kontynuacji trendu spadkowego. Zwłaszcza że średnie z 50, 100 i 200 sesji spadają. Niskie poziomy MACD i RSI(14) sygnalizują możliwość korekty. Jej najbliższy zasięg wyznacza 50-sesyjna średnia, znajdująca się przy 51 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.