Byki i niedźwiedzie tygodnia

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Adobestock

1. Lubawa zmierza w kierunku psychologicznego wsparcia

Foto: GG Parkiet

Po sierpniowej wąskiej konsolidacji kurs akcji producenta tkanin wybił się w dół i w minionym tygodniu spadał w porywach do 1,172 zł. W tej okolicy znajduje się dolna granica długoterminowej konsolidacji, a więc cena znalazła się w kluczowym punkcie. Wyprzedanie na RSI sprzyja odbiciu, ale zawracający w dół MACD i średnie z 50 i 200 sesji sugerują mocną pozycję podaży. Jeśli kurs opuści konsolidację, na horyzoncie pojawi się psychologiczny poziom 1 zł. Z kolei odbicie w górę powinno przynieść ruch w kierunku 1,25 zł.

2. Pekabex opuszcza dołem formację bazy

Foto: GG Parkiet

Piątkową sesję przedstawiciel branży budowlanej zaczął dużą luką spadkową i zejściem poniżej średniej z 50 sesji. Kurs wybił się z krótkoterminowej formacji bazy, a korekta trendu wzrostowego nabrała niebezpiecznego charakteru. Zwłaszcza że zniżce towarzyszył podwyższony wolumen. Naruszenie 50-sesyjnej średniej końca hossy nie czyni, ale jeśli podaż sprowadzi kurs do 200-sesyjnej średniej (obecnie przy 21,9 zł), zacznie robić się groźnie. Piątkowy dolny cień na świecy pokazał walkę popytu, dlatego warto co najmniej obserwować ten wykres.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.