Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Foto: Adobestock

1. Getin Noble Bank w gronie najsilniejszych

Foto: GG Parkiet

Tytułowy bank to spółka groszowa, a więc propozycja o podwyższonym ryzyku. Warto zwrócić uwagę, że jest to jedna z najsilniejszych spółek sierpnia, ze stopą zwrotu przekraczającą 50 proc. Kurs na wyraźnie podwyższonych obrotach wybił się w górę z rocznej konsolidacji 0,16–0,25 zł. Ruch jest na tyle silny, że średnie z 50 i 200 sesji zakręciły w górę, tworząc formację złotego krzyża. W piątek po południu cena rosła już do 0,31 zł i była najwyżej od ponad roku. Długoterminowo wygląda to na przesilenie, ale wysoka zmienność nakazuje ostrożność.

2. Neuca się nie zatrzymuje. 1000 zł blisko

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji dystrybutora farmaceutyków porusza się w stabilnym trendzie wzrostowym. W minionym tygodniu cena dotarła w porywach do 959 zł. To nowy szczyt historyczny, oznaczający, że Neuca jest po LPP drugą z nominalnie najdroższych spółek na warszawskim parkiecie. Kurs respektuje średnią z 50 sesji, która stanowi najbliższe wsparcie, znajdujące się teraz na poziomie 857 zł. Z kolei dzienna dwusetka, będąca umowną granicą hossy, jest dopiero przy 731 zł. Siła i stabilność trendu sugerują, że niebawem możemy zobaczyć na wykresie 1000 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.