Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Action, Cyfrowy Polsat i XTPL

Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała

1. Action z nowym szczytem trendu wzrostowego

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji dystrybutora IT i AGD porusza się w długoterminowym trendzie wzrostowym. W czerwcu cena weszła w fazę korekty, która przyjęła kształt formacji spodka. Jej dno pokryło się niemal w punkt z linią trendu, a trwająca od 20 lipca fala zwyżek doprowadziła w minionym tygodniu do wyjścia na nowy szczyt hossy 15,15 zł. To klasyczny sygnał kontynuacji trendu. Z układu długoterminowych oporów wynika, że kolejny opór to 20 zł. Linia trendu pokrywa się obecnie ze średnią 50-sesyjną, tworząc silne wsparcie w strefie 11–10,5 zł.

2. Cyfrowy Polsat korekty rynkowej się nie boi

Foto: GG Parkiet

Telekomunikacyjne spółki wykazują w ostatnim czasie relatywną siłę względem rynku. Gdy WIG20 wchodził w minionym tygodniu w fazę korekty, tytułowa spółka wybijała nowy szczyt hossy powyżej 35 zł. WIG-telekomunikacja natomiast znalazł się najwyżej od 2014 r. (składa się tylko z dwóch komponentów, a Orange też jest ostatnio silnym podmiotem). Fala zwyżek na Cyfrowym Polsacie trwa od połowy czerwca, a siła relatywna napawa optymizmem. Warto jednak dodać, że RSI jest już w strefie wykupienia, co zwiększa ryzyko korekty. Najbliższe wsparcie to strefa 32,2–31,2 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.