REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: JSW, PKP Cargo i Mangata

Foto: Adobestock

1. JSW z nowym minimum bessy.

1. JSW

Foto: GG Parkiet

W portfelu WIG20 najsłabsze w lipcu były JSW i mBank. Ten ostatni analizowałem tydzień temu, więc teraz czas na węglową spółkę. Jej akcje potaniały o 17,1 proc. W ostatni piątek cena dotarła już do 35,88 zł. To nowe minimum trwającej od półtora roku bessy i jednocześnie najniższy poziom od sierpnia 2016 r. Trend spadkowy ma książkowy przebieg – coraz niżej położonym dołkom towarzyszą coraz niższe szczyty, a średnie z 50 i 200 sesji wyraźnie spadają. RSI(14) wszedł w fazę wyprzedania, co może skutkować korektą. Najbliższe opory to 40 i 45 zł.

2. PKP Cargo z krzyżem śmierci na wykresie.

2. PKP Cargo

Foto: GG Parkiet

Operator kolejowych przewozów towarowych był najsłabszym podmiotem minionego miesiąca wśród spółek o średniej kapitalizacji. Kurs jego akcji spadł bowiem o 22,2 proc. Notowania wybiły się tym samym dołem z trwającego półtora roku ruchu bocznego, a średnie kroczące z 50 i 200 sesji utworzyły formację krzyża śmierci. Z punktu widzenia analizy technicznej to moment przełomowy, zapowiadający trwalszą słabość tych walorów. Zasięg spadku to dno z maja 2016 r. w okolicy 27,6 zł. Najbliższym oporem jest natomiast poziom 36,2 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA