REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: AmRest, Mabion i PKN Orlen

Aktualizacja danych: 10.07.2020, godz. 11.
Foto: Adobestock

1. AmRest zmierza w kierunku marcowego dołka

Foto: GG Parkiet

Operator sieci restauracji nie wykorzystał trwającej na rynku wzrostowej koniunktury. Od lokalnego szczytu z 14 kwietnia jego kurs stopniowo się obsuwa. Pod koniec czerwca zszedł poniżej 50-sesyjnej średniej, a w minionym tygodniu dotarł do 21,15 zł. Marcowe minimum to 17,9 zł i ten cel przy obecnej tendencji wydaje się realny. Zwłaszcza że wstęga średnich kroczących (50, 100, 200 sesji) skierowana jest na południe, a MACD i RSI(14) zniżkują. By zmienić układ krótkoterminowych sił, potrzebny jest ruch nad 25,5 zł, gdzie znajduje się dzienna „50".

2. Mabion z problemami po wybiciu z bazy

Foto: GG Parkiet

Biotechnologiczna spółka była w piątkowy poranek jedną z najsłabszych na GPW. Kurs akcji spadał o 20 proc., do 31 zł, tworząc na wykresie długą czarną świecę. Ten ruch wpisuje się w trwającą od 23 czerwca słabość popytu. Co gorsza, tak silna zniżka stawia pod znakiem zapytania wcześniejszy sygnał kupna, wynikający z opuszczenia formacji bazy. W piątek cena testowała średnie z 50 i 100 sesji, które się pokrywają, tworząc silne wsparcie. Jeśli to ostatnie pęknie, realne stanie się zejście do kwietniowych dołków w okolicy 17 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA