REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Orange, Kruk i PHN

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

1. Orange hitem miesiąca w Warszawie

Foto: GG Parkiet

Branża telekomunikacyjna przeżyła w czerwcu hossę. Jej największym beneficjentem była tytułowa spółka. Kurs akcji wzrósł o 30 proc. i dotarł w porywach pod 7,5 zł. Ostatnie dni przyniosły korektę, ale warto zwrócić uwagę, że odbywa się ona przy mniejszym wolumenie. Ponadto spadek, przynajmniej na razie, wyhamował w strefie wsparcia 6,7–6,5 zł. Jeśli w najbliższym czasie ją wybroni, będzie to pozytywny sygnał i zapowiedź ruchu powyżej 7,5 zł. Z kolei pokonanie 6,5 zł może pogłębić zniżkę do 5,8 zł w krótkim terminie.

2. Kruk coraz bliżej złotego krzyża

Foto: GG Parkiet

Na wykresie windykacyjnej spółki widać kilka sygnałów zmiany trendu na wzrostowy. Po pierwsze, w maju pokonana została linia bessy. Po drugie, kurs „uklepał" dołek przy 145 zł, tworząc coś na wzór formacji zaokrąglonego dna. Po trzecie, średnia krocząca z 50 sesji jest blisko przebicia w górę swojej 200-sesyjnej siostry (złoty krzyż), co będzie silnym, długoterminowym impulsem. Po czwarte, kurs konsoliduje się właśnie przy 190 zł, tworząc krótkoterminową platformę. Wybicie w górę potwierdzi optymistyczny scenariusz.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA