REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: PKN Orlen, CI Games i Kania

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

1. PKN Orlen testuje linię wsparcia

Foto: GG Parkiet

Paliwowy gigant był najsłabszym ogniwem w portfelu blue chips w czerwcu. Jego notowania spadły o 7,5 proc. i dotarły w rejon 90 zł. Niewiele niżej, między 87–85 zł, znajduje się średnioterminowa strefa wsparcia. Jeśli zostanie pokonana, będzie to sygnał sprzedaży. Za takim scenariuszem przemawiają aktywny krzyż śmierci na średnich z 50 i 200 sesji oraz układ linii -DI/+DI/ADX. Poprawa sytuacji technicznej nastąpi natomiast dopiero wtedy, gdy pęknie linia oporu przebiegająca teraz w okolicy 95 zł.

2. CI Games przy dolnej granicy konsolidacji

Foto: GG Parkiet

Od stycznia tego roku kurs akcji producenta gier porusza się w konsolidacji między 1,25 zł i 1 zł. Majowo-czerwcowa fala wyprzedaży sprowadziła notowania do dolnej granicy, przy której od kilku dni trwa konsolidacja. Wygląda na to, że trwa równoważenie sił rynkowych. Jeśli cena wyjdzie dołem, możemy mieć fałszywe wybicie na wzór tego kwietniowego albo trwałe przejście CI Games do grona groszówek. Oczywiście odbicie od 1 zł powinno skutkować powtórką cyklu i ruchem w kierunku 1,25 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA