REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Dom Development, Kruk i Play

Foto: Adobestock

1. Dom Development na nowym szczycie hossy.

Dom Development

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji dewelopera dotarł w minionym tygodniu do 86,4 zł. To nowy szczyt wieloletniej hossy i potwierdzenie siły byków. Wyjście na nowe maksimum zostało poprzedzone wybiciem górą z konsolidacji (84,5–78 zł). Jej szerokość sugeruje minimalny zasięg zwyżki wynoszący 91 zł. Byki wspiera oczywiście kierunek głównego trendu, ale także MACD, który zakręcił w górę nad linią 0, oraz średnie kroczące z 50 i 200 sesji, które w marcu utworzyły formację złotego krzyża. Najbliższe wsparcie wyznacza obszar wspomnianej konsolidacji.

2. Kruk zaatakował dzienną dwusetkę.

Kruk

Foto: GG Parkiet

Notowania akcji spółki zajmującej się obrotem wierzytelnościami pozostają w układzie trendu spadkowego, ale na wykresie widać spore szanse na zmianę kierunku. Po pierwsze, notowania od kilku tygodni konsolidują się między 150 i 175 zł. Po drugie, kurs przebił linię trendu spadkowego. Po trzecie, cena zaatakowała w piątek 200-sesyjną średnią kroczącą, która zbiega się na wykresie z górną granicą wspomnianej konsolidacji. Po czwarte, MACD wrócił nad poziom 0, a wskaźnik ruchu kierunkowego pokazał sygnał kupna. Najbliższy cel to 200 zł. Wsparcie to 160 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA