REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: CCC, PGS Software i Selvita

Foto: Adobestock

1. CCC najwyżej od pierwszej połowy marca

Foto: GG Parkiet

Producent obuwia był jedną z najsilniejszych spółek ostatniego tygodnia. Do piątkowego popołudnia jego pięciosesyjna stopa zwrotu wynosiła ponad 50 proc. Cena zanegowała kwietniowy podwójny szczyt (przy 57 zł) i w porywach rosła do 76,7 zł. To najwyższy kurs od 5 marca. Po drodze pękła średnia krocząca ze 100 sesji, a 200-sesyjna jest na wysokości 91 zł. Ten ostatni pułap jest najbliższym ruchomym oporem. Byki wspiera MACD, który zawrócił w górę nad linią 0. Wykupienie sygnalizuje już RSI(14). Najbliższe wsparcie to 57 zł.

2. PGS Software coraz bliżej górnej granicy

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji informatycznej spółki porusza się w długoterminowej konsolidacji. Jej górna granica znajduje się przy 12,5 zł. W kwietniu udało się ją przetestować, ale doszło do korekty. Tę ostatnią zatrzymała strefa średnich kroczących z 20, 50, 100 i 200 sesji. Od dwóch tygodni trwa wspinaczka w kierunku oporu. MACD zakręcił w górę nad linią 0, co wspiera scenariusz ponownego ataku. Zwłaszcza że RSI jest pod granicą wykupienia. Spółkę wspiera też ogólnie dobra atmosfera wokół branży IT. Najbliższe wsparcia znajduje się w obszarze 11–10 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA