REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Adobestock

1. Ciech zawraca pod lokalnym szczytem

Foto: GG Parkiet

Po dwumiesięcznym rajdzie w górę kurs akcji chemicznej spółki dotarł do lutowego maksimum 41,2 zł. Test tego oporu wypadł na korzyść niedźwiedzi i cena szybko cofnęła się do 36 zł. Jednocześnie MACD zakręcił w dół, a RSI(14) wybił się ze strefy wykupienia. Siła oporu i zachowanie oscylatorów pokazują słabość podaży. Jeśli cena przebije w dół dzienną dwusetkę (obecnie przy 35 zł), to będzie to krótkoterminowy sygnał sprzedaży, z potencjałem zejścia do marcowego dołka. W tym kontekście na najbliższe dni kluczowe pułapy dla Ciechu to 41,2 i 35 zł.

2. Play poniżej głównych średnich kroczących

Foto: GG Parkiet

WIG-telekomunikacja był w maju najsłabszym indeksem sektorowym na GPW. Ta słabość widoczna jest także na wykresie Playa. Po podejściu pod lutowe szczyty byki wyraźnie osłabły i z poziomu 33,36 zł kurs cofnął się do 27,74 zł. Na wysokości 30 zł pokonane zostały średnie kroczące z 50 i 200 sesji, które były blisko skrzyżowania. Jednocześnie MACD spadł poniżej 0, a RSI(14) ruszył w kierunku strefy wyprzedania. Od strony AT Play wyraźnie osłabł i grozi mu ponowny test marcowego dołka (23,02 zł). Oporem pozostaje okolica 33,36 zł.

3. PZU testuje ważny ruchomy opór

Foto: GG Parkiet

Od dwóch miesięcy kurs akcji ubezpieczyciela zamykał się w formacji symetrycznego trójkąta. W minionym tygodniu cena opuściła ten układ górą, przebijając po drodze średnią ruchomą z 50 sesji. W czwartek i piątek obóz byków jednak osłabł i cena wróciła w obszar trójkąta, sugerując, że wybicie było fałszywe. MACD wciąż jest poniżej 0, a RSI(14) porusza się w strefie neutralnej. Można więc powiedzieć, że trwa równoważenie sił na PZU i z perspektywy AT wybicie dołem z trójkąta pozostaje równie realnym scenariuszem, jak wyjście górą.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA