Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Agroton, LPP i X-Trade Brokers

Aktualizacja danych: 30.04.2020, godz. 12.00
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

1. Agroton z szansą na podwójne dno

Foto: GG Parkiet

Rolnicza spółka z Ukrainy to propozycja gry pod prąd. Notowania pozostają bowiem w szerokim układzie bessy, ale pojawiły się wstępne sygnały zmiany trendu. Po pierwsze, cena przełamała linię trendu. Po drugie, przebiła się także przez średnie kroczące z 50 i 200 sesji. Po trzecie, MACD rośnie powyżej 0, a RSI(14) wciąż jest pod poziomem wykupienia. Po czwarte, na wykresie widać szeroką formację podwójnego dna przy 2,25 zł z lokalnym oporem na 4,84 zł. Przebicie tego ostatniego będzie sygnałem potwierdzającym przesilenie długoterminowe. Najbliższe wsparcia: 3,2 i 2,8 zł.

2. LPP zbliża się do dziennej dwusetki

Foto: GG Parkiet

Branża odzieżowa skorzystała na ogłoszeniu kolejnego etapu odmrażania gospodarki, który obejmuje m.in. częściowe otwarcie galerii handlowych. Kurs LPP mocno ruszył w górę, przebijając 50-sesyjną średnią kroczącą i tworząc nad nią wzrostową świecę z długim korpusem (tzw. białe marubozu). W czwartek cena podchodziła już pod 7240 zł, o 360 zł wyżej jest dzienna dwusetka. Jej przebicie będzie silnym potwierdzeniem przewagi popytu. MACD już jest powyżej 0, a RSI(14) zbliża się do granicy wykupienia. Najbliższe wsparcie to 6000 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.