Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Agroton, Esotiq i Famur

Foto: Adobestock

1. Agroton wybił się górą z konsolidacji

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji ukraińskiej spółki wzrósł od 9 lutego o ponad 50 proc. W czwartek cena długą białą świecą sforsowała górną granicę średnioterminowej konsolidacji (5,1 zł), a następnie 200-sesyjną średnią kroczącą (5,35 zł). Mamy więc techniczny sygnał kupna, potwierdzony obrotami. Z szerokości konsolidacji wynika, że notowania mogą wzrosnąć do 6,5 zł. Bykom sprzyja rosnący MACD oraz układ linii ADX/+DI/-DI. Z uwagi na krótkoterminowe wykupienie możliwa jest korekta. Wsparciem jest teraz poziom 5,1 zł.

2. Esotiq broni wsparcia i wraca w pobliże szczytu

Foto: GG Parkiet

Producent bielizny pozytywnie wyróżniał się w minionym tygodniu na tle słabego, warszawskiego rynku akcji. W czwartek jego notowania wzrosły o 17,5 proc. i długim białym korpusem wróciły nad 50-sesyjną średnią kroczącą. Warto zauważyć, że do byczego zrywu doszło tuż nad wsparciem 22 zł. Średnie kroczące z 50 i 200 sesji rosną, MACD zawraca w górę, a A/D pokazuje regularny napływ środków na ten rynek. Są więc techniczne szanse na koniec korekty i przebicie szczytu hossy 31,6 zł. Wsparciem pozostaje poziom 22 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.