REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Develia, LiveChat i Wirtualna Polska

Foto: Adobestock

1. Develia wybiła się z trójkąta i idzie w górę

Foto: GG Parkiet

Przez dwa ostatnie lata kurs akcji dewelopera poruszał się w zwyżkującym trójkącie, ograniczonym od góry przez opór przy 2,55 zł. Na początku tego roku doszło do wybicia, później do klasycznego retestu bariery i wyprowadzenie kolejnej fali wzrostowej. Ta ostatnia dotarła na początku lutego do 2,845 zł. Wygląda na to, że byki otworzyły sobie drogę do kontynuacji hossy. Wspierają je rosnące średnie z 50 i 200 sesji, a także układ linii ADX/+DI/-DI. Zakręcający w dół MACD sugeruje możliwość korekty. Strefa 2,6–2,55 zł stanowi silne wsparcie.

2. LiveChat zmierza w kierunku szczytu wszech czasów

Od października 2018 r. kurs akcji informatycznej spółki systematycznie pnie się w górę. Zwyżka zaczęła się z pułapu 20 zł, a pod koniec stycznia cena dotarła już do 48 zł. 2,4 zł wyżej znajduje się historyczny szczyt, który jest najbliższym celem zwyżek. Jego przebicie będzie klasycznym sygnałem kontynuacji hossy. Na korzyść byków przemawiają rosnące średnie z 50 i 200 sesji, a także fakt, że MACD i RSI(14) są lekko schłodzone, dając argument do dalszych zwyżek w krótkim terminie. Najbliższe wsparcia są w strefie 43,8–43,55 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA