REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Groclin, Mabion i PGE

Foto: Bloomberg

1. Groclin nie może znaleźć dna trendu

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji przedstawiciela branży motoryzacyjnej porusza się w długoterminowym trendzie spadkowym. Przełom roku przyniósł stabilizację notowań przy 1,5 zł i wydawało się, że spółka skorzysta na ogólnej poprawie giełdowych nastrojów. Ale w minionym tygodniu kurs ruszył na południe, docierając momentami do 1,304 zł. MACD zakręcił w dół pod linią 0, a linie ADX/-DI/+DI przyjęły spadkowy układ. Wygląda na to, że Groclin zmierza do psychologicznego poziomu 1 zł. Ewentualne korekty będą napotykać silny opór przy średnich z 50 i 200 sesji.

2. Mabion z krzyżem śmierci na wykresie

Foto: GG Parkiet

Przez cały 2019 r. kurs akcji biotechnologicznej spółki poruszał się powoli w górę, w obrębie wzrostowego kanału. Grudniowe wybicie dołem okazało się fałszywe, ale to sprzed trzech tygodni ma już bardziej wiarygodną wymowę. Cena pogłębiła bowiem grudniowy dołek (60 zł) i dotarła aż do 47 zł. To najniższa wycena papierów od lutego 2016 r. W międzyczasie MACD zakręcił w dół pod linią zero, a średnie z 50 i 200 sesji utworzyły krzyż śmierci. AT zapowiada więc kontynuację wyprzedaży. Najbliższy cel to 40 zł. Oporem pozostaje 60 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA