REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: GPW, Mercator i Sygnity

Foto: Fotorzepa/Robert Gardziński

1. GPW z aktualizacją złotego krzyża

Foto: GG Parkiet

Akcje warszawskiej giełdy drożeją od listopada 2018 r. Nie jest to dynamiczny trend, ale na tyle silny, by utrzymać średnie z 50 i 200 sesji w dodatnim nachyleniu do osi czasu. Na początku ostatniego tygodnia stycznia, gdy rynki przestraszyły się koronawirusa, akcje GPW podrożały do najwyższego poziomu od jesieni 2017 r. (43,4 zł). Nieco wcześniej doszło też do odbicia 50-sesyjnej średniej od 200-sesyjnej, więc można powiedzieć, że formacja złotego krzyża, wspierająca obóz byków, została zaktualizowana. Najbliższy opór to 44 zł, a wsparcie 41,7 zł.

2. Mercator z piekła do nieba

Foto: GG Parkiet

Tydzień temu producenta rękawic medycznych umieściłem w grupie „niedźwiedzi", zwracając uwagę na negatywną wymowę luki spadkowej z 20 stycznia. Luka ta została szybko domknięta, co zanegowało spadkowy scenariusz. Mercator zyskał w minionym tygodniu blisko 90 proc. W porywach cena dotarła do 19,68 zł, wyznaczając kilkuletnie maksimum. Kurs wrócił więc do budowanej od jesieni 2019 r. tendencji wzrostowej, choć trzeba pamiętać, że dynamika zwyżek napędzana była ostatnio emocjami i myśleniem życzeniowym. Dlatego możliwe są silne korekty.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA