REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Adobestock

1. Grupa Azoty najniżej od listopada 2018 r.

Foto: GG Parkiet

Akcje chemicznej spółki potaniały od początku stycznia o 5 proc., kontynuując długoterminowy trend spadkowy. W minionym tygodniu cena dotarła do 27,1 zł, co jest najniższym poziomem od listopada 2018 r. Warto zwrócić uwagę, że skuteczny, ruchomy opór stanowi 50-sesyjna średnia. To od niej odbiły się notowania na początku stycznia, inicjując trwającą falę wyprzedaży. Zwrot na południe i nowe minimum zapowiadają pogłębienie spadku. Taki scenariusz wspiera MACD, który zakręcił w dół, oraz RSI, który jest nad strefą wyprzedania.

2. Mercator z dużą luką na wykresie

Foto: GG Parkiet

Do 20 stycznia notowania akcji producenta rękawic medycznych zachowywały się zdecydowanie byczo. Po publikacji szacunkowych wyników za IV kwartał 2019 r. doszło jednak do silnego tąpnięcia. Sesja otworzyła się dużą luką spadkową (od 9,9 zł do 9,08 zł), a następnie kurs przebił od góry 50-sesyjną średnią. Do dziś nad średnią nie wrócił, a więc i do domknięcia luki wciąż daleko. Z punktu widzenia AT są to argumenty za tym, by trwający od jesieni trend wzrostowy przeszedł do historii. Negacją takiego scenariusza będzie domknięcie luki.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA