REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Nieruchomości. Rynek inwestycyjny trzyma się mocno

– Biorąc pod uwagę liczbę transakcji w toku, ten rok pod względem wartości inwestycji w nieruchomości komercyjne może być porównywalny, a nawet lepszy niż rekordowy 2018 r. – powiedział Tomasz Buras, szef Savills Polska, w programie #RZECZoNIERUCHOMOŚCIACH.

Tomasz Buras, szef Savills Polska

Foto: materiały prasowe

Po trzech kwartałach 2019 r. inwestorzy ulokowali w Polsce 4,5 mld euro, w całym 2018 r. padła rekordowa kwota 7,3 mld euro. Buras zwrócił uwagę, że poza kupowaniem nieruchomości widać trend inwestowania w platformy deweloperskie: w trakcie przejęcia jest Echo Investment, krakowską Bumą interesuje się giełdowe Reino.

Rynek rośnie z roku na rok i co roku pojawia się pytanie, kiedy cykl się odwróci. – Globalne spowolnienie pewnie nie od razu, ale w jakiejś formie wpłynie na naszą gospodarkę, nasz rynek. Sam sektor nieruchomości jest bezpieczny, w przypadku zawirowań koniunktury inwestorzy raczej pompują tu pieniądze, niż się wycofują. Oczywiście, z rozsądkiem patrzymy na przyszły rok oraz kolejne lata. Biorąc pod uwagę transakcje w toku oraz zainteresowanie, 2020 r. zapowiada się wciąż dobrze. Należy obserwować, co będzie się działo z popytem najemców – powiedział Buras. ar

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA