Budownictwo

Lokum Deweloper: Duży potencjał poprawy wyników

W ciągu trzech kwartałów deweloper działający we Wrocławiu i w Krakowie wypracował 135 mln zł przychodów, o 36 proc. mniej niż rok wcześniej.

Bartosz Kuźniar, prezes Lokum Deweloper.

Foto: materiały prasowe

Spółka wydała klientom klucze do 311 mieszkań, o 42 proc. mniej niż rok wcześniej. Gros – bo 255 – lokali wydano w I kwartale, w III tylko 44, ale jest to zgodne z harmonogramem robót.

Mniej przekazanych mieszkań i spadek przychodów przełożyły się na niższe zyski. Zysk brutto ze sprzedaży skurczył się o 43 proc., do 44 mln zł. Spółka wciąż jeszcze wyróżnia się najwyższą rentownością: 32,2 proc., ponieważ sprzedaje mieszkania o podwyższonym standardzie. Już jednak nie błyszczy (rok wcześniej marża wynosiła aż 36,2 proc.) i konkurencja depcze jej po piętach. Następny w kolejce Dom Development wypracował rentowność 31,3 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.