Budownictwo

JW Construction: Mocno pod kreską

Dewelopersko-hotelowa grupa w ciągu trzech kwartałów poniosła 25 mln zł straty netto wobec 38 mln zł na plusie na koniec września 2019 r.
Foto: materiały prasowe

 

Firma przekazała klientom 154 mieszkania wobec 593 rok wcześniej. Przychody skurczyły się o blisko 80 proc., do 75,3 mln zł. Marża brutto ze sprzedaży zjechała z 26,1 proc. do 19 proc. Zysk brutto ze sprzedaży był niższy o ponad 80 proc. i wyniósł 14,2 mln zł. Część hotelarska w ciągu trzech kwartałów zanotowała 35 mln zł przychodów, o 41 proc. mniej rok do roku. Zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 0,68 mln zł wobec 12,2 mln zł na plusie rok wcześniej. W obu przypadkach zyski były za małe, by pokryć koszty sprzedaży i ogólnego zarządu, dodatkowo stratę pogłębiła aktualizacja wyceny nieruchomości.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata 2021 już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.