Budownictwo

Marże Budimeksu pod dużą presją

Grupa ruszyła z sądową walką o waloryzację cen w starszych kontraktach. Rozliczenia z Ferrovialem podbiły wynik w III kwartale.

Kierowana przez Dariusza Blochera grupa domaga się blisko 190 mln zł w ramach postępowań o odzyskanie przeterminowanych należności i uznanie dodatkowych roszczeń.

Foto: materiały prasowe

We wtorek kurs największej grupy budowlanej w Polsce rósł o nawet 4,8 proc., do 131 zł, choć w wynikach nie widać przełomu.

Budimex zdołał utrzymać portfel zamówień na historycznych maksimach, na koniec września wartość sięgała 10,7 mld zł. Wyraźnie obniżył się udział kontraktów drogowych (4,8 mld zł), na rzecz kolejowych (2,6 mld zł). W budownictwie ogólnym grupa trzyma pułap 2,5 mld zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.