Budownictwo

Robyg: Ambitne plany podtrzymane

Deweloper, którego obligacje notowane są na Catalyst, pokazał znaczną poprawę wyników w I półroczu. Ma to być zasługą dobrej sytuacji na rynku mieszkaniowym. Robyg podtrzymuje swoje plany podpisania w tym roku 4 tys. umów rezerwacyjnych oraz przekazania 3 tys. lokali.

Eyal Keltsh, wiceprezes Robyga

Foto: materiały prasowe

– Pierwsze półrocze było dla spółki bardzo dobre. Mieliśmy rekordową sprzedaż i poziom uznań lokali w przychodach, co daje dobre perspektywy wyników za cały rok. Zainwestowaliśmy ponad 365 mln zł w rozbudowę banku ziemi w Warszawie, Gdańsku i Gdyni. Łącznie daje to potencjał budowlany około 190 tys. powierzchni użytkowej – wyjaśnia wiceprezes Robyga Eyal Keltsh. – Zakupy te uzupełniły grunty zakupione w 2020 r. za 375 mln zł w Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Wrocławiu i Poznaniu (ponad 330 tys. powierzchni użytkowej). Łączne zasoby gruntów zapewniają nam potencjał sprzedażowy około 23,3 tys. lokali – dodał wiceprezes.

Spółka wypracowała w I półroczu 512,4 mln zł przychodów, o 73,7 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2020 r. Zysk netto zwiększył się o ponad 287 proc., do 117,6 mln zł. W pierwszych sześciu miesiącach roku Robyg zawarł 2,3 tys. umów rezerwacyjnych oraz rozpoznał w przychodach sprzedaż 1,1 tys. lokali. W I półroczu najwięcej przyniosły inwestycje w Warszawie oraz Gdańsku – łącznie odpowiadały za 432,9 mln zł przychodów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.