Budownictwo

Brak inwestora strategicznego nie zaszkodzi LC Corp

Wygląda na to, że to fundusze przejmą firmę od Leszka Czarneckiego. Analitycy dobrze oceniają działalność LC Corp, wyceniają spółkę o 15–25 proc. wyżej niż rynek.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Hawalej

Leszek Czarnecki zawarł z konsorcjum DM Mercurius, DM Trigon i mBanku umowę plasowania i oferowania 51 proc. akcji LC Corp. Pakiet ma zostać sprzedany na podstawie budowy księgi popytu po kursie przynajmniej 2,05 zł za akcję. Bieżąca wycena to 2,1 zł.

Miliarder obciążeniem

Podczas gdy indeks WIG Nieruchomości od lutego 2016 r. zyskal ponad 50 proc. kurs LC Corp oscyluje wokół 2 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.