REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Warimpex. Biurowy portfel ma skokowo urosnąć

O nawet 6,9 proc., do 6,2 zł, drożały akcje austriackiego dewelopera w reakcji na mocną poprawę wyników i oczekiwane spieniężenie 50 proc. udziałów w dwóch czterogwiazdkowych hotelach pod paryskim Disneylandem.
Foto: materiały prasowe

Warimpex i jego partner w joint venture są już po słowie z kupującym, zamknięcie transakcji spodziewane jest do końca roku. Przewidywana wartość to ponad 100 mln euro. Deweloper szacuje, że dzięki transakcji zainkasuje około 24 mln euro gotówki (0,44 euro na akcję) i zaksięguje 14 mln euro zysku ze sprzedaży. Menedżerowie austriackiej firmy zaznaczyli jednak, że wpływy z transakcji zostaną przeznaczone na inwestycje deweloperskie i zakup nieruchomości generujących przychody z najmu.

Warimpex od początku tego roku cieszy się zainteresowaniem inwestorów – kurs na warszawskiej giełdzie wzrósł o blisko 45 proc., podczas gdy indeks WIG-nieruchomości zyskał 19,5 proc. Na macierzystym parkiecie wiedeńskim notowania poszły w tym czasie w górę o 40 proc., do 1,4 euro.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA