REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Dom Development w pełnym pędzie

Grupa powiększa bank ziemi, sukcesywnie wypuszcza na rynek nowe mieszkania – po coraz wyższych cenach, z dobrą rentownością
Foto: materiały prasowe

Dla Domu Development zapowiada się kolejny rok sowitych zysków. Spółka planuje przekazać około 3,5 tys. lokali wobec 3,63 tys. w rekordowym ubiegłym – ponieważ jednak ceny lokali stale rosną, wiceprezes ds. finansowych Janusz Zalewski przyznał, że wynik finansowy powinien być zbliżony do ubiegłorocznego, jeśli nie lepszy. W 2018 r. Dom Development zarobił na czysto 227 mln zł, co pozwoli na wypłatę rekordowej dywidendy – 9,05 zł na walor.

W I kwartale spółka przekazała klucze do aż 1,22 tys. mieszkań, kolejna kumulacja spodziewana jest pod koniec roku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA