REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Erbud: Coraz więcej zielonych zleceń w portfelu

Grupa Erbudu pozyskała kontrakt na budowę elektrowni fotowoltaicznych dla Grupy R.Power za ponad 37 mln zł netto.

Dariusz Grzeszczak, prezes Erbudu.

Foto: materiały prasowe

Kilka dni wcześniej koncern informował o zleceniach na budowę farm wiatrowych dla EDF Renouvables za prawie 69 mln zł netto. To kolejne umowy z rynku OZE (energetyka z odnawialnych źródeł) w ostatnim czasie, w styczniu grupa dostała zlecenie za 75 mln zł netto na budowę farmy wiatrowej dla Enetrtragu, a jesienią ub.r. na dwie farmy za 79 mln zł netto.

W ocenie zarządu perspektywy tej części rynku budowlanego w Polsce są wciąż pomyślne. W 2019 r. realizowane były projekty, które zagwarantowały sobie wsparcie na aukcjach sprzedaży energii elektrycznej z nowych instalacji OZE w 2018 r. Kolejne aukcje, przeprowadzone pod koniec ub.r., oznaczają podaż nowych inwestycji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA