Budownictwo

Warimpex: Fundamentem biura

Notowany w Warszawie i Wiedniu deweloper oraz właściciel nieruchomości komercyjnych liczy na lepsze wyniki w 2021 r. wobec mocno naznaczonych pandemią ubiegłorocznych rezultatów.
Foto: materiały prasowe

W 2020 r. firma poniosła 29,7 mln euro straty netto wobec 61,5 mln euro na plusie rok wcześniej, czyli najlepszego wyniku w historii.

Biorąc pod uwagę sam najem, zysk brutto ze sprzedaży skurczył się o 18 proc., do 14,3 mln euro. Wynik obciążyło jednak przeszacowanie w dół wartości portfela nieruchomości – to blisko 11 mln euro wobec 14,9 mln na plusie rok wcześniej. W wynik uderzyły również różnice kursowe, ponadto baza z 2019 r. powiększona była o 29 mln euro zysku pochodzącego ze sprzedaży większości hoteli.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.