REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Grupa Unibep zwarta i gotowa na nadchodzące spowolnienie

Skutki pandemii dadzą się we znaki, ale grupa wchodzi w kryzys z dobrym portfelem kontraktów i płynnością. Na decyzję o dywidendzie trzeba jeszcze poczekać.

Kierowana przez Leszka M. Gołąbieckiego grupa jest mocno zdywersyfikowana, także geograficznie.

Foto: materiały prasowe

– Mamy solidne fundamenty i dobrą płynność, część budowlana ma portfel zdrowych zamówień o wartości 1,9 mld zł. Naszym celem jest bezpieczne przeprowadzenie Unibepu przez kryzys, który niewątpliwie będzie, pytanie, jak głęboki – mówi prezes Leszek M. Gołąbiecki.

Czas wyczekiwania

– Na dziś wszystkie budowy w Polsce oraz na Białorusi, Ukrainie i w Norwegii prowadzone są bez większych zakłóceń, wydajność jest oczywiście mniejsza z uwagi na obostrzenia. Normalnie pracuje też fabryka domów modułowych w Bielsku Podlaskim – podkreśla Gołąbiecki.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA