Budownictwo

APS Energia: kolejna inwestycja

Spółka rozwija się na rynkach wschodnich. Już za miesiąc uruchomi w Rosji własną montownię.
Foto: GG Parkiet

Producent systemów zasilania awaryjnego zanotował w minionym roku rekordową sprzedaż w Rosji i ma tam zapewnione kontrakty co najmniej do 2018 r. – Z tego powodu zdecydowaliśmy się uruchomić na tamtym rynku montownię naszych urządzeń. Ruszy ona już za miesiąc – zapowiada Piotr Szewczyk, prezes APS Energia.

Mimo dobrej sprzedaży eksportowej, która stanowi już 60 proc. obrotów firmy, nie udało jej się zrealizować prognoz finansowych na 2014 r. To głównie efekt znaczącego spadku wartości rubla. Przychody okazały się o 7 proc. niższe od zakładanych i wyniosły 87,2 mln zł. Natomiast wynik netto spadł aż o 28 proc. wobec planu, do 8,3 mln zł. Ale i tak wyniki te okazały się lepsze od osiągniętych w roku 2013 (patrz wykres).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.