REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Aplisens wygryza konkurencję w Rosji

Mimo wcześniejszych obaw zarządu sprzedaż urządzeń pomiarowych na Wschód wciąż idzie bardzo dobrze.
Foto: GG Parkiet

Choć w minionym roku niemal po każdym kwartale zarząd Aplisensu ostrzegał, że dobra passa na wschodnich rynkach może się gwałtownie skończyć, to ten czarny scenariusz wciąż się nie ziszcza. Przeciwnie, sprzedaż liczników produkowanych przez polską spółkę idzie wyśmienicie, głównie w Rosji. – Wzrost ten nie wynika jednak z ożywienia na tamtejszych rynkach, a z przejęcia udziałów rynkowych po zagranicznych firmach, które rygorystycznie zaczęły podchodzić do kontraktów handlowych z odbiorcami w Rosji – zauważa Wojciech Woźniak, analityk Millennium DM.

– To prawda, że nie widzimy na razie spadku zamówień, choć rosyjski rynek wyraźnie się kurczy. Rośniemy kosztem tych, którzy wystraszyli się sytuacji po wybuchu konfliktu na Wschodzie – przyznaje Adam Żurawski, prezes Aplisensu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA