REKLAMA
REKLAMA

Biznes i sport

Giełdowe spółki dają coraz więcej na sport

Firmy szczególnie chętnie wspierają piłkę nożną, siatkówkę i sporty motorowe. Najwięcej pieniędzy wydają na nie branże energetyczna i paliwowa.
Foto: Fotorzepa, Jakub Ostałowski

Rynek sponsoringu sportowego w Polsce ma się coraz lepiej. Szczególnie dużą zasługę w jego rozwoju mają giełdowe spółki i ich firmy zależne. W ubiegłym roku wśród 20 marek najmocniej reklamowanych poprzez sport aż 13 należało do podmiotów notowanych na rynku głównym GPW i jedna do firmy z NewConnect.

Duży udział w finansowaniu sportu mają zwłaszcza branże energetyczna (Enea, Energa, PGE, Tauron) i paliwowa (Lotos, Onico i PKN Orlen). W ich przypadku najczęściej mamy jednak do czynienia z utrzymaniem lub niewielką rozbudową portfela wcześniej zawartych umów sponsoringowych. Nowe i istotne porozumienia z organizacjami sportowymi zawierały za to głównie firmy z branż zakładów wzajemnych i finansowej. Jako przykład można tu podać chociażby PKO BP, które zaangażowało się we spieranie piłkarskiej ekstraklasy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA