REKLAMA
REKLAMA

Biznes i sport

Financial Times: Barca najbogatsza

FC Barcelona po raz pierwszy stała się najbogatszym klubem piłkarskim. Pokonała pod względem wielkości przychodów lokalnego rywala Real Madryt w rankingu sporządzanym co roku przez Deloitte.
Foto: AFP

Stało się tak głównie dzięki temu, że w 2018 r. przejęła kontrolę nad sprzedażą klubowych koszulek i innych pamiątek na całym świecie. W sezonie 2018/2019 przychody Barcy wyniosły 840,8 mln euro, prawie 150 mln więcej niż rok wcześniej i o 83,5 mln więcej niż wpływy Realu Madryt. Osiem z 20 najbogatszych klubów gra w angielskiej Premier League, gdzie do podziału mają 9,2 mld funtów z tytułu praw do transmitowania rozgrywek w telewizji. Najbogatszym klubem w Anglii pozostał Manchester United, ale jego prognozy są marne, bo słabo radzi sobie na boisku. Najszybciej rosną przychody Liverpoolu – zwycięzcy Ligi Mistrzów.JB

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA